Charakterystyka i stosowanie saszetek nikotynowych

Saszetki nikotynowe zwane zamiennie woreczkami nikotynowymi to niezwykle ciekawa i warta uwagi alternatywa dla tradycyjnych papierosów. Woreczki są od nich mniej szkodliwe, gdyż nie zawierają tytoniu i nie wywołują dymu. Otoczenie nie będzie więc narażone na działanie szkodliwych substancji a także zmuszane do wąchania śmierdzącego dymu. Takie saszetki posiadają formę woreczka, we wnętrzu którego znajdują się włókna roślinne, nasączone nikotyną, substancjami smakowymi i zapachowymi. Stosuje się je doustnie, pomiędzy górną lub dolną wargą a dziąsłem. Pod wpływem ciepła i kontaktu ze śliną torebka zaczyna wydzielać nikotynę oraz inne substancje czynne, w tym również smakowe. Trzyma się ją w ustach przez około 30 minut, po czym usuwa i wyrzuca do kosza. Torebki nikotynowe są niezwykle dyskretne, a ich wyciąganie z kieszeni i późniejsze zażywanie nie różni się prawie niczym od wyciągnięcia gumy do żucia.

Dla kogo przeznaczone są woreczki?

Bardzo często woreczki nikotynowe poleca się osobom chcącym rzucić palenie. Osoby uzależnione od papierosów nie będą czuły potrzeby zażywania nikotyny z papierosów, gdyż będzie ona wchłaniana do organizmu za pośrednictwem saszetek. Ten sposób rzucania palenia nie sprawdzi się jednak u osób, które nie tyle są uzależnione od nikotyny, ale od trzymania w ręku papierosa i puszczania tak zwanego dymka. O takich uzależnionych osobach zazwyczaj się nie wspomina, gdyż są one marginalne i standardowe sposoby rzucenia papierosów na nie nie działają.

Woreczki sprawdzą się również świetnie u osób palących dużo, jednak nie mogących ze względu na wykonywaną pracę co chwila chodzić na palarnię. Szybkie sięgnięcie do kieszeni po worek sprawi, że organizm przestanie domagać się nikotyny.

W czym woreczki są lepsze od standardowych papierosów?

Wielką przewagą woreczków nikotynowych jest to, że nie przebarwiają zębów, gdyż jak wcześniej zostało wspomniane nie zawierają tytoniu. Pozostałe trzy atuty jak możliwość stosowania o dowolnym czasie i miejscu i mniejsza szkodliwość, a także niezwykła gama smakowa również zostały już wymienione.

Fantastyczne jest to, że producenci saszetek nikotynowych prześcigają się w smakach torebek. Najbardziej hardkorowe i lubiącą ostrą zabawę osoby mogą sięgnąć po saszetki o smaku papryczek jalapeno. Bywają również nudne i banalne woreczki mentolowe. Najwięcej jest jednak owocowych, jak truskawka, czy słodkie mango oraz połączeń miętowo-owocowych jak na przykład mięta i brzoskwinia. Miłośnicy napojów znajdą również i takie jak pina colada, czy cherry cola. Jak widać producenci starają się zaspokoić podniebienie i kubki smakowe każdego klienta.

Jakie są rodzaje saszetek?

Poza walorami smakowymi, woreczki nikotynowe można podzielić ze względu na ich intensywność oraz zawartość nikotyny. Najczęściej saszetki są dostępne w w porcjach po 0,5, 0,8 oraz 1 gram. Jeśli zaś chodzi o ich rozmiar to prezentuje się on następująco: large, regular, slim, super slim, mini. Przy decyzji o zakupie woreczków trzeba zdać sobie sprawę, że większe porcje co prawda mają więcej nikotyny, ale też są większe, przez co gorzej je umieścić w ustach. Małe natomiast, jak sama nazwa wskazuje, zawierają jej mało, jednak umieszczenie ich w jamie ustnej jest niezwykle łatwo. Tak samo jak w kwestii smaku, trzeba spróbować kilku rodzajów by wybrać ten, najbardziej odpowiadający. Kupując jednak po raz pierwszy saszetki bardzo dokładnie trzeba przemyśleć swój zakup, by nie okazało się, że przy decyzji o nabyciu największej porcji nie można się nią w spokoju delektować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.